Położna z Auschwitz – Magda Knedler

Położna z Auschwitz – Magda Knedler • Ebook • PDF

Magda Knedler304 STRON
Twoja ocena: 0
0 0
Udostępniono0
download ebook download audiobook
what going on?
Autor książki

Gdzie pobrać ebook Położna z Auschwitz Magda Knedler pdf epub mobi?

Najnowsza książka Magdy Knedler ebook Położna z Auschwitz opowiada historię Stanisławy Leszczyńskiej. Położna z Auschwitz to niesamowita powieść, która przybliża czytelnikom los tej niezwykłej kobiety. Jeśli nie słyszałeś o polskiej kobiecie, nazwanej przez więźniów obozu koncentracyjnego Matką, ponownie odkryjesz, że życie pisze scenariusze, o których żaden autor nie ma pojęcia. Stanisława Leszczyńska urodziła się i większość życia spędziła w Łodzi. Jako młoda dziewczyna mieszkała w Rio de Janeiro przez prawie dwa lata. Dorosła kobieta miała szczęście jako matka i żona, ale szukała swojego powołania. Znalazła ją jako położną. W kwietniu 1943 r. Stanisławę przywieziono do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie znajdowali się seryjni mordercy. Tam stała się legendą zwykłej kobiety, której los zainspirowała książka Położna z Auschwitz. Pracowała w niezwykle trudnych warunkach i pomogła urodzić tysiące dzieci. Pomimo braku podstawowego wyposażenia i brudu, żadna kobieta ani dziecko nie zmarło na rękach mamy.

O czym jest ta historia?

Główna historia ma miejsce od sierpnia 1944 r. Do lutego 1945 r. Magda Knedler przedstawia bohaterkę powieści z różnych perspektyw. Czytelnicy mogą poznać historię matki z ust samej Leszczyńskiej i jednego z więźniów, którzy widzieli jej pracę i oglądali ją oczami Josefa Mengele. Ponadto historie z życia obozowego kobiety przeplatają się z retrospekcjami, które wprowadzają czytelnika w młodość. Dzięki temu poznajemy postać Stanisławy Leszczyńskiej całkowicie przed przyjazdem do Auschwitz-Birkenau i podczas jej pobytu w obozie koncentracyjnym. Z kart powieści ebook Położna z Auschwitz wyłania się niezwykła postać. Autor powieści pokazuje nam niezwykle religijną osobę, która nigdy się nie poddaje i nigdy nie traci nadziei w sensie swojej pracy. Leszczyńska wykazuje wielką determinację, ale także odwagę. Nieustannie odmawia posłuszeństwa rozkazowi zabijania nowonarodzonych dzieci i szuka w człowieku pozostałości ludzkości. Wciąż próbuje złamać kobietę, nie mogąc uwierzyć, że ktoś mu się sprzeciwia.

Książka pełna magii

Książka położnej z Auschwitz jest bardzo uzależniająca. Napisany prostym i przystępnym językiem jest tematem tak trudnym, że czasami nie można uwierzyć w słowa, które czytasz. Czy ktoś naprawdę mógłby działać tak brutalnie? Czy życie ludzkie w obozie śmierci naprawdę nie miało żadnej wartości? Powieść Magdy Knedler pozwala czytelnikom pomyśleć między innymi o poświęceniu Stanisławy Leszczyńskiej. Czy warto walczyć o życie dziecka, które musi go opuścić kilka chwil po przybyciu na ten świat? Zdjęcie Matki pojawia się na stronach ebooka Położna z Auschwitz, która nigdy w to nie wątpiła. Walczyła o każdego malucha tak długo, jak tylko mogła. Wiele dzieci nie mogło uratować, ale dzięki heroicznej pracy niektóre dzieci i ich matki przeżyły. Warto zacytować słowa z Talmudu: „Kto ratuje życie – ratuje cały świat”, które wydają się być najlepszym podsumowaniem działań Stanisławy Leszczyńskiej.

Położna z Auschwitz – Magda Knedler ebook PDF

Położna z Auschwitz – Magda Knedler doci to arcydzieło tego autora. Można powiedzieć, że urzekła czytelników na całym świecie. Jednak w Polsce książka Położna z Auschwitz – Magda Knedler zrobiła chyba jeszcze większą furorę. Nie wszyscy lubią takie gatunki ale ten tytuł musi znaleźć się na Twojej liście do przeczytania. Możemy podziwiać tutaj naprawdę świetną fabułę. Ta książka jest świetnie napisana przez co czyta ją się z łatwością. Mole książkowe są wstanie przeczytać ją w jeden wieczór. Autor nazwa postarał się bardzo pisząc te ciekawą książkę. Wszyscy fani są ciekawy czy kiedykolwiek powstanie ekranizacja tej powieści.

Gdzie pobrać ebook Położna z Auschwitz – Magda Knedler za darmo?

Położna z Auschwitz – Magda Knedler moim zdaniem będzie miała jedną z najlepszych sprzedaży w tym roku. Może pobić różne rekordy. Znajdziecie ją w dobrych księgarniach, empiku i wielu innych miejsach. Natomiast jeżeli chodzi o wersję na czytnik to śmiało znajdziecie ją w naszej bibliotece online. Ludzie uwielbiają ebook Położna z Auschwitz – Magda Knedler za wszystko. Za to, że tak przyjemnie się ją czyta, za fabułę i za bohaterów, którzy poruszają mocno naszą wyobraźnię. To ogromna dawka humoru i grozy. To z pewnością pewna zabawa uczuciami czytelnika. Właśnie dlatego ebook Położna z Auschwitz – Magda Knedler PDF jest tak dobra!

Nielimitowane ebooki i audiobooki!

Klimat tej książki jest miejscami bardzo mroczny. Nawet Ci, któzy nie lubieją czytać stwierdzili, że to jest fenomem wśród książek. Wiele osób do czytania zaczęło używać czytników do ebooków, no Kindle od Amazon. A Wy jak? Wolicie czytać elektroniczne książki czy jednak wolicie klasyczne wersje z miękiej lub twardej okładce? Zdania na ten temat są podzielone. Gdybyście jednak chcieli pobrać Położna z Auschwitz – Magda Knedler na swój czytnik to nie ma nic prostszego. Wystarczy szybka rejestracja, aby pobierać ebooki i audiobooki bez limitu. To jeszcze lepsza alternatywa do serwisów takich jak EmpikGo, BookBeat, Legimi, Storytel czy Virtualo. W tej bibliotece znajdziesz dużo więcej ciekawych książek, tzn ebooków.

Położna z Auschwitz – Magda Knedler pobierz ebook EPUB, MOBI, PDF

Oczywiście Położna z Auschwitz – Magda Knedler pdf-x jest też do pobrania w formatach epub i mobi. Jeżeli lubisz słuchać to możesz pobrać wersję Położna z Auschwitz – Magda Knedler jako audiobook. To tak samo fajne zajęcie jak oglądanie filmów i seriali online na Zalukaj lub Zerion. Czytnik ebooków to świetny gadżet, który każdy mol książkowy powinienen mieć. Wystarczy włożyć go do torebki czy plecaka. To tak jakby zabrać na urlop całą swoją domową biblioteczke. Z tą różnicą, że tam nam się zmieści w małym plecaku. Oprócz Położna z Auschwitz – Magda Knedler PDF znajdziesz inne tytuły tego autor nazwa. Jeżeli lubicie gatunki tego typu to wyszukujcie ebooki po kategorii. Ta biblioteka online to zbiór najlepszych dzieł najlepszych ale i niszowych pisarzy z całego świata. Możesz czytać książki autorów z Polski, USA, Meksyku, a nawet z Japonii.

N/A

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Mężczyzna imieniem Ove – Fredrik Backman
Szczegóły znaczące – Hanna Krall
Porzucona córka – Donatella Di Pietrantonio
Zwierzenia – Stanisław Brejdygant
Miłość w cieniu słońca – Katarzyna Grochola
Ha-Ga. Obrazki z życia
Zima naszej goryczy – John Steinbeck
Wizje roślin. Czyli 50 roślin leczniczych i jeden grzyb – Robert Rient
Pokolenie Ikea – Piotr C.
Atlas. Historia Pa Salta – Lucinda Riley, Harry Whittaker
Chołod – Szczepan Twardoch
Życie Violette – Valerie Perrin