Anonimowa dziewczyna

Anonimowa dziewczyna

Autor: Sarah Pekkanen, Greer Hendricks 448 STRON
Twoja ocena: 8
8 1,321

Video trailer

Images

Recenzja

Anonimowa dziewczyna to kolejna powieść o napięciu psychicznym i obsesji

W styczniu ubiegłego roku nowa współpraca długoletniego redaktora Greera Hendricksa i powieściopisarki Sarah Pekkanen szturmem podbiła świat literacki wraz z publikacją The Wife Between Us, co doprowadziło do światowej epidemii wypadania szczęki. Natychmiastowy bestseller według New York Timesa, książka została wydrukowana dziesięć razy (i wciąż rośnie), została sprzedana do 34 krajów i jest rozwijana jako film fabularny. Na szczęście dla niecierpliwych fanów, autorzy rozpoczynają w Nowym Roku drugi tytuł: Anonimowa Dziewczyna. Bardzo podobna do powieści Siostry. Anonimowa Dziewczyna czyta jak wypolerowaną książkę. Jest jasny czas i wysiłek włożony w tworzenie osobowości dla postaci i zapewnianie im przyzwoitego dialogu, nawet pomimo tajemniczego / thrillerowego otoczenia. Jess walczy finansowo, ale zasadniczo stara się postępować właściwie. Dr Shields ma pozory „bajkowego” życia z perspektywy osoby postronnej, ale oczywiście rzeczy nigdy nie są takie, jakie wydają się w takich sytuacjach. Oba zostały dopracowane w taki sposób, że postacie w bardzo skupionych na fabule thrillerach czasami nie są. Nie jest to oczywiście książka typu Riverdale. Dzień Wcześniej. Na początku historii czytelnicy zapoznają się z 28-letnią Jessicą („Jess”) Farris, zmagającą się z wizażystką mieszkającą w Nowym Jorku. Pomimo marzeń o pracy za kulisami na Broadwayu, podjęła prywatne konsultacje za pośrednictwem renomowanej agencji; miejsca pracy są bardziej przewidywalne i opłacalne. Porównują ją z książką Srebrna zatoka. Mimo to życie w mieście jest drogie - a ona ma dodatkowy ciężar potajemnego udziału w wydatkach pieniężnych swojej niepełnosprawnej siostry na leczenie w celu leczenia traumatycznego uszkodzenia mózgu. Kiedy więc Jess dowiaduje się o dochodowym badaniu przeprowadzanym przez szanowanego psychiatrę, manipuluje swoją drogą, by zostać uczestnikiem, ironią jest tutaj to, że przedmiotem wspomnianych badań jest etyka i moralność.

Gdzie można pobrać ebook Anonimowa dziewczyna?

Koniec nie jest tak satysfakcjonujący jak niektóre tajemnice i pozostawia wiele wiszących wątków, ale na wielkie pytania można uzyskać odpowiedź. Ta książka nie kręciła się i nie zmieniała sposobu, w jaki zrobiła Żona między nami, ale raczej buduje poczucie tajemnicy i stawia pytania, których ciągle rozwiązujesz. Dr. Lydia Shield to stylowa, wyrafinowana psychiatra nadzorująca to badanie. Podczas gdy początkowa komunikacja Jess z nią odbywa się za pośrednictwem komputera przenośnego w pustej klasie NYU, lekarz wkrótce zaprasza badanego podmiotu. Podmiotu, którego szczere reakcje i samoświadomość uderzają natychmiast - do wzięcia udziału w sytuacyjnych eksperymentach społecznych z wyższym współczynnikiem kompensacji . Wahając się, Jess zgadza się rozszerzyć swoją rolę, mając nadzieję, że pieniądze pomogą złagodzić zmagania jej rodziny. Dr Shield początkowo służy zarówno za powiernika, jak i za wzór do naśladowania, choć coraz bardziej nasilające się scenariusze fabularne, które organizuje - w tym wytyczne dotyczące flirtowania z określonymi mężczyznami - stają się powodem do niepokoju. Zaskakujące odkrycie na temat byłego przedmiotu sprawia, że ​​wytłumaczenie Jess jest prawie niemożliwe, podobnie jak jej poziom zaangażowania.

Fabuła książki jest bardzo ciekawa

I chociaż ogólnie podobała mi się Anonimowa Dziewczyna, ale pomyślałem, że koniec nie był niczym zaskakującym. Wciąż istniało pytanie, w jaki sposób sytuacja zostanie rozwiązana, ale nie było wielkich dramatycznych zwrotów akcji typu charakter został całkowicie zmieniony. Greer Hendricks popisała się dzięki tej książce, a jej koleżanka Sarah Pekkanen dodała tutaj pikantości. Rozdziały występują naprzemiennie między opowiadaniem pierwszej osoby Jessa a opowiadaniem drugiej osoby Dr. Shield - sprytną strategią, która odzwierciedla (rzekomą) dynamikę relacji lekarz-pacjent, a także ujawnia niezliczone etyczne i moralne wykroczenia po obu stronach bohaterów. Najwyraźniej gra w kotka i myszkę już się rozpoczęła; podczas gdy Jess okazuje się zaskakująco biegłym przeciwnikiem, sprytny Dr. Shield konsekwentnie udaje się wyprzedzić o krok. Ale dodanie osoby trzeciej powoduje element nieprzewidywalności, który powoduje, że obie kobiety stają się coraz bardziej wątpliwe i zrozpaczone. W rezultacie wojna psychologiczna osiąga zapierające dech w piersiach rozmiary, gdy autorzy rzucają kilka bomb z trzeciego aktu, z których niektóre są po prostu zaskakujące, a inne rozbrzmiewają falami uderzeniowymi.

Opis

Tak to wygląda

Gdy Jessica Farris zgłasza się do działania w psychologicznym działaniu prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields jest przekonana, że będzie musiała odpowiedzieć na kilka pytań, po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rolą.

Nie ma nic do ukrycia

Ale kiedy pytania są coraz bardziej znane i dogłębne, a sesje badawcze przetwarzające się w zadaniach do wykonania, podczas których Jessica stosuje wytyczne, jak ma się ubrać i zachowywać, dziewczyna zaczyna odczuwać, że doktor Shields zna jej myśli … , co Jess ma do ukrycia ….

Ocena 7.1 1231 głosów

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona