Czas nienawiści. Tom 1

Czas nienawiści. Tom 1

Autor: Ales Kot, Danijel Zezelj 180 STRON
Twoja ocena: 8
8 1,321

Video trailer

Images

Recenzja

Niestety taki brutalny ten świat

Często wydaje się, że świat staje się coraz gorszy. Może to nie prawda, a internet i media społecznościowe właśnie nas o tym uświadomiły, ale ile razy przekląłeś 2016 lub 2017, jakby rok był fizyczną istotą odpowiedzialną za wszystkie nasze cierpienia? Każdy kto lubi komisky na pewno czytał Deadpool Tom 9. Zanim rozpoczęliśmy wywiad, rozmawialiśmy o politycznym i społecznym momencie, w którym się znajdujemy. Brzmi to dziwne pytanie, ale czy podoba ci się, gdzie jest teraz kultura? Ponieważ, w oparciu o to, co powiedzieliśmy wcześniej, brzmi to tak, jakbyś był - że odnajdujesz wartość w tej zmianie w przeciwieństwie do, wiesz, terroru, horroru lub egzystencjalnej rozpaczy, którą, jak wiem, wielu ludzi odczuwa zamiast tego. Niektórzy z Was pewnie wolą Jessica Jones: Wyzwolona Tom 1. Dni nienawiści Aleška Kota i Danijela Žeželja wynikają bezpośrednio z tego uczucia. Pierwszy numer rozpoczyna się od dwóch postaci spoglądających na nasze ostatnie anni horribilis z czymś bliskim tęsknoty. Jest rok 2022, a sytuacja ciągle się pogarsza - ludzie są na to odczuleni.

Gdzie pobrać ebook Czas nienawiści. Tom 1 pdf?

Jestem naprawdę wielka w medytacji. Obecnie niekoniecznie jest to coś, co codziennie ćwiczę, ale pomogło mi w niektórych kluczowych momentach mojego życia i myślę, że włączyłem w życie kilka podstawowych zasad buddyjskich i zasad medytacji. Jedną z kluczowych rzeczy, która naprawdę mi pomogła, był pomysł, że wszystkie te myśli i uczucia, które zachodzą we mnie, można zaobserwować - nie trzeba na nie reagować ani mylić z rzeczywistością sytuacji. A co na to reszta fanów komiksów? Jest to technicznie historia science fiction, podobnie jak Opowieść służącej, ale jej dystopia jest znacznie mniej wyraźna niż w tej książce. Przyszłość Days of Hate nie wygląda tak, jakby rozgałęziała się w jednym rozbieżnym momencie, ponieważ przynosi nieunikniony skutek. Staram się patrzeć na świat w taki sposób, jak tylko potrafię, ponieważ absolutnie czuję wszystkie te rzeczy, od terroru po rozpacz i, no wiesz, wszystkie rzeczy pomiędzy. To jak bycie w zmaksymalizowanym filmie Stevena Spielberga - jeśli połączysz Park Jurajski i Listę Schindlera, dostaniesz coś takiego w dziwny sposób, niestety. To przerażający czas; to także bardzo fascynujący czas. Tak to mówi: Obyś żył w interesujących czasach.

Jakie komiksy Wam się podobają?

Nie ma w tym nic subtelnego. Pierwszym obrazem, który widzimy, jest swastyka, pomalowana w miejscu okrucieństwa. Strona tytułowa cytuje Steve'a Bannona. Sama kwestia nosi nazwę „Najpierw Ameryka”, co jest zarówno hasłem używanym w 2017 r. Przez Donalda Trumpa, jak i nazwą antysemickiej grupy nacisku, która sprzeciwiała się USA wypowiadającej wojnę nazistowskim Niemcom. Nie sądzę, że masz rację. Mam na myśli, że masz rację, że ludzie będą postrzegać tę fikcję na milion różnych sposobów. Nie chciałem narzucać żadnego konkretnego zrozumienia poza tym, co jest na stronie, ponieważ im starszy jestem i im dłużej piszę, tym bardziej czuję, że ludzie dostają wszystko, czego potrzebują, aby przejść przez doświadczenia bohaterów i emocje. Wydaje mi się, że była to ostatnia rzecz, do której David Cronenberg wygłosił mowę, gdy uzyskał tytuł honorowy. Mówił o zbrodni sztuki i o tym, jakie są nieprzewidziane konsekwencje sztuki - że tak naprawdę nie możesz wiedzieć, co robisz, nie w kontekście całego wszechświata. Jeśli komiks jest bezwzględnie bezpośredni w swojej politycznej furii, może znieść ten przykład nieco lepiej dzięki opowiadaniu historii. Pisanie Kota często może być aluzyjne, a tendencję tę zaostrza tu tylko sztuka. Światłocień Žeželja ma niezaprzeczalny wpływ, ale nie zawsze jest najjaśniejszy - kilka razy musiałem zeskanować panele, aby dowiedzieć się dokładnie, co się dzieje.

Opis

Taki mamy czas nienawiści

To szokująca i bardzo aktualna wizja na najbliższą przyszłość. Post-trąbka USA, która pogrążyła się w wojnie domowej, oraz dwie bohaterki – byłych kochanków, oddzielone dramatycznymi wydarzeniami i trudnymi decyzjami. Tytuł (zamknięty w dwóch tomach) jest bardzo zaangażowany politycznie.

Ocena 5.4 876 głosów

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona