Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica

Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica

Autor: Marta Abramowicz
Twoja ocena: 8
10 1 głosy

Video trailer

Images

Recenzja

Wadą jest komfort czytania dokumentu PDF

na małych urządzeniach ponieważ bez powiększenia go i przesuwania dokumentu we wszystkie strony nie można go odczytać a także brak możliwości skalowania samego tekstu co akurat jest jednym z założeń istnienia formatów książek elektronicznych. Czytniki ebooków dostępne na rynku dysponują wyświetlaczami przekątnej od 5 do 10 cali, ale optymalnym rozwiązaniem są te, których przekątna wynosi od 7 do 8 cali; na nich czyta się najwygodniej. Pliki epub to grupy plików w formacie html, gdzie każdy element dostosowuje się do ustawień czytnika, PDF zaś jest skompresowany jako całość i nie pozwala na skalowalność - powiększanie lub pomniejszanie elementów - w zależności od rozdzielczości ekranu. E-booki w Polsce są opodatkowane 23%-procentowym VAT-em w przeciwieństwie do drukowanych książek, na które obowiązuje pięcioprocentowy podatek od wartości dodanej, co zdaniem wielu jest czynnikiem hamującym rozwój rynku e-boków 4 5 6 7 8 Podobne zróżnicowanie występuje w całej (z wyjątkiem Francji i Luksemburga ) 9 Unii Europejskiej.

Międzynarodowym standardem książek elektronicznych jest format EPUB

ale na urządzeniach tego typu otworzymy również pliki zapisane w formatach PDF, Word lub MOBI. Decydując się na zakup czytnika ebooków, warto więc zdecydować się na model, który daje możliwość powiększenia ilości pamięci przy pomocy dodatkowej karty pamięci, najczęściej microSD, co pozwoli nam na zgromadzenie w urządzeniu pokaźnej ilości książek. Winne jest złe łamanie pdf, powszechne w polskich ebookach - rozwiązanie jak wspominałem wyżej: PDFtoEPUB; program można pobrać za darmo, trzeba się tylko zarejestrować. Autorzy uważają, że kobiety są wyraźnie głupsze i mniej twórcze niż mężczyźni, że ich podstawową rolą jest rodzenie i wychowywanie dzieci oraz służenie mężowi, a podstawowym zainteresowaniem upiększanie się i plotkowanie. „Jam Jest”, jak chyba żadna inna książka, pobudza nie tylko świadomość, ale również nieświadomość i podświadomość, pozwalając na uruchomienie emocji, mogących doprowadzić do katharsis, a także do pogłębienia wiedzy sobie. Możemy zrobić to w sposób tradycyjny, wyświetlając lokalizację pliku i przenosząc go ręcznie do pamięci czytnika lub poprzez program Calibre za pomocą żądania „Prześlij do urządzenia”, jednak do tego niezbędna jest podłączenie czytnika do komputera. The Secret Adversary) autorstwa Agaty Christie to klasyka kryminału, która zagwarantuje Wam nie tylko wspaniałe przygody walczących z komunizmem bohaterów powieści ale i silne wrażenia podczas odkrywania kolejnych kart historii, które na koniec okazują się być wyrafinowaną siecią wzajemnych powiązań, a które autorka rozdaje dzięki historii podsłuchanej przez nią niegdyś w kawiarni. Warto także wziąć pod uwagę biblioteki miejskie, które coraz częściej umożliwiają wypożyczenie ebooków za darmo. Mianem książek elektronicznych nie określa się kompleksów dokumentów HTML, gdyż nie są one jednolitym plikiem, aczkolwiek taki podział ma niewątpliwie arbitralny charakter.

Można jednak przyjąć, że ta ostatnia jest przeniesieniem klasycznej książki czy czasopisma do formatu pozwalającego na odczytanie na urządzeniach elektronicznych

Bez wątpienia jednak mobilny czytnik pdf jest wygodniejszy, lekki i zajmuje mało miejsca, co ma duże znaczenie, gdy wybieramy się w podróż, a liczba bagaży jest tak duża, że dodatkowy ciężar nie jest nam potrzebny. Oczywiście to wszystko dotyczy książek ( ebooków ) „rozrywkowych” beletrystycznych ponieważ książki poszerzające wiedzę należy traktować inaczej.

Pliki z książkami w formatach PDF, RTF, ePub, FB2, LIT, MOBI, PDB, TXT

i wielu innych są dodawane do kolekcji (kopiowane na dysk komputera), z poziomu której można je przeglądać (względem autorów, wydawców, ocen, tytułów lub cykli) oraz edytować metadane i dokonać konwersji na jeden z obsługiwanych formatów.

Opis

Ocena 7.9 1 862 głosów

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona