Jeszcze jeden oddech

Jeszcze jeden oddech

Autor: Paul Kalanithi
Twoja ocena: 8
8 1,321

Video trailer

Images

Recenzja

Ebook przeczytaj teraz w pdf

Kiedy oddech staje się powietrzem, Air kronikuje transformację Kalanithiego od posiadanego naiwnego studenta medycyny, jak napisał, przez pytanie, co, biorąc pod uwagę, że wszystkie organizmy umierają, czyni cnotliwe i znaczące życie ”, ebook, pdf, bestseller, świat, książki, 2018, 2017, 2016, 2019, pl, tłumaczenie, torrent, warez, chomikuj, download, empik, pobierz, premiera neurochirurga w Stanford pracującego w mózgu, najbardziej krytyczne miejsce dla ludzkiej tożsamości, aw końcu dla pacjenta i nowego ojca, który musi stawić czoła własnej śmiertelności. Kiedy oddech staje się powietrzem Powieść kronikuje transformację Kalanithiego od naiwnego studenta medycyny „opętanego”, jak pisał, „przez pytanie, co, biorąc pod uwagę, że wszystkie organizmy umierają, czyni cnotliwe i sensowne życie” neurochirurgowi w Stanford, pracującemu w mózgu, najbardziej krytyczne miejsce dla ludzkiej tożsamości, aw końcu dla pacjenta i nowego ojca, który musi stawić czoła własnej śmiertelności. „Kiedy oddech staje się powietrzem” opowiada o transformacji Kalanithiego od naiwnego studenta medycyny, opętanego, jak pisał, przez pytanie, co, biorąc pod uwagę, że wszystkie organizmy umierają, czyni cnotliwe i znaczące życie neurochirurgowi w Stanford pracującemu w mózgu, najbardziej krytyczne miejsce dla ludzkiej tożsamości, aw końcu dla pacjenta i nowego ojca, który musi stawić czoła własnej śmiertelności. Kiedy oddech staje się powietrzem Paula Kalanithiego ”to jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o życiu i śmierci.

Kiedy oddech staje się coraz bardziej Air kronikuje świat książki

transformację Kalanithiego od studenta medycyny z pytaniem, co czyni życie cnotliwym i znaczącym w neurochirurga pracującego w rdzeniu ludzkiej tożsamości - mózgu - i wreszcie w pacjenta i nowego ojca. Kiedy oddech staje się powietrzem, napisał Paul Kalanithi, MD Neurochirurg i pisarz, który dorastał w Kingman Arizona przed wzięciem udziału w Uniwersytecie Stanforda i ukończeniu w 2000 r. Klasyfikacja: LCC RC280.L8 K35 2016 DDC 616.99 / 424 — dc23 LC rekord dostępny w eBook ISBN 9780812988413 Projekt książki autorstwa Liz Cosgrove, zaadaptowany na eBook Projekt okładki: Rachel Ake v4.1 epWhen Breath Becomes Air Paul Kalanithi Spis treści Okładka Strona Strona Copyright Notka redaktora Epigraf Przedmowa Abrahama Verghese Prolog Część I: W doskonałym zdrowiu Zaczynam Część II: Przestań Epilog śmierci przez Lucy Kalanithi Poświęcenie Podziękowania o autorze Kiedy oddech staje się Air Paul Kalanithi OPISY OPISANE SĄ OPARTE na pamięci dr Kalanithi o rzeczywistych sytuacjach. Paul Kalanithi zmarł w marcu 2015 r., Pracując nad tą książką, ale jego słowa nadal stanowią przewodnik i prezent dla nas wszystkich. Dzięki When Breath Becomes Air, ci z nas, którzy nigdy nie spotkali Paula Kalanithi, będą opłakiwać jego śmierć i czerpać korzyści z jego życia. Pamiętnik Paula Kalanithiego, Gdy oddech staje się powietrzem, napisany w obliczu ostatecznej diagnozy raka, jest z natury smutny. (Jeśli pewnego dnia to się stanie / znajdziesz się z kimś, kogo kochasz / w kawiarni na jednym końcu / Pont Mirabeau, w barze cynkowym / gdzie wino stoi w okularach otwierających się w górę… ”, by zacytować linię Kinnell, z wiersza Słyszałem kiedyś, jak recytuje w księgarni w Iowa City, nigdy nie spoglądając na papier.) Ale miał też smak czegoś innego, czegoś z antycznej krainy, z czasów przed cynkiem. Kiedy Oddech staje się kratami Air Paul Kalanithi.

Opis

Jak to jest zmierzyć się z chorobą jako pacjent? On to wie..
Opowieść o odchodzeniu w zgodzie ze swoją osobą i z resztą świata.

Paul Kalanithi był jednym  z najzdolniejszych amerykańskich lekarzy- neurochirurgów i ogromnym miłośnikiem literatury. W wieku 36 lat, po długiej bo aż 10-letniej pracy w charakterze lekarza specjalisty i pod koniec wyczerpującej rezydentury, w momencie gdy Paulem zaczęły interesować się najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, młody lekarz usłyszał diagnozę IV stadium raka płuc.

W jednej chwili Paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą. I zaczyna tworzyć. Wytrwale pisze, kartka po kartce, niezależnie od trudności, jakie przynosił mu postępujący, złośliwy rak płuc..

Ocena 8.1 728 głosów

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona