Ślepnąc od świateł

Ślepnąc od świateł

Autor: Jakub Żulczyk
Twoja ocena: 8
8 1,321

Video trailer

Images

Recenzja

Asortyment nie był prosty, lecz bardzo chciałam wskazać

najistotniejsze książki 2016 roku spomiędzy tych, które miałam przyjemność czytać, bo to świetna okazja do przypomnienia wartych Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk, za darmo, ebook, pobierz, pdf, autor, książka, mobi, epub, download, 2018, nowość, powieść, literatura, młodzież, dorośli, dzieci, chomikuj, torrent pdf download pl uwagi tytułach: ). Przy ten podgatunek wpisuje się także Przemiana, oparta na nagrodzonej medalem Carnegie (wyróżnienie dla najlepszej brytyjskiej lektury dla najmłodzszych i młodzieży) powieści Margaret Mahy z 1984 roku. Efekt jest taki, że wśród znalezionych pozycji, które automatycznie są dodawane do wewnętrznego katalogu w aplikacji trafiają zarówno znalezione e-booki, jak i pliki zawierające tekst, ale nie będące e-ksiażkami (pliki tekstowe, dokumentacja oprogramowania, pliki konfiguracyjne, pliki z gier zainstalowanych na smartfonie itp.).

Jeżeli jednak od razu na wstępie określimy, że program ma szukać wyłącznie plików epub, mobi czy PDF

to wtedy katalog powinien zapełnić się elektronicznymi publikacjami zlokalizowanymi w pamięci smartfonu. Ciekawostką jest również możliwość określenia minimalnego rozmiaru pliku, co skutecznie niweluje ryzyko, że w przypadku np. plików HTML czy TXT program zaimportuje do biblioteki jakieś pliki konfiguracyjne, które s± zwykle znacznie krótsze od ebooków. Książki online można także przeczytać za darmo lub za bardzo niewielką opłatą w takim miejscu jak W dziale promocje na przykład nie zapłacimy za Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk, za darmo, ebook, pobierz, pdf, autor, książka, mobi, epub, download, 2018, nowość, powieść, literatura, młodzież, dorośli, dzieci, chomikuj, torrent czytanie ani złotówki. Po klasyki można sięgnąć na Project Gutenberg , ogromną bazę darmowych e-książek lub Open Library , gdzie można także bezpłatnie wypożyczać niektóre książki elektroniczne, które nie są dostępne w domenie publicznej. Dodatkowo utrudnia nam życie - książki zabezpieczone DRM można wyświetlić na 6 urządzeniach (+1 co roku), mamy ograniczoną liczbę stron, które możemy drukować czy wręcz ilość stron, które możemy wydrukować w ciągu dnia lub w ogóle jesteśmy tej możliwości pozbawieni. Dzięki temu nie tylko zrobisz u nas zakupy, ale również przeczytasz e-booki, posłuchasz audiobooków, a także zobaczysz video kursy Skorzystaj z naszych darmowych aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android lub iOS Aplikacja Ebookpoint to sklep, darmowy czytnik ebooków, audiobooków, a także player kursów video.

Wcale nie tak łatwo jest wybrać te najlepsze

najbardziej ulubione książki, kiedy w zeszłym roku wiele było tego rodzaju, które czymś zachwyciły. Niemniej Moon+ Reader może być użytecznym narzędziem dla osób, które posiadają bogate zbiory epublikacji w formacie PDF - aplikacja oferuje sporo opcji wpływaj±cych na komfort czytania tego typu plików. Dla nieco starszych dzieci i młodzieży, której rodzice pragną uczyć swoje pociechy języka angielskiego od najmłodszych lat, warto polecić serwis Oxford Owl , gdzie można znaleźć prawie 300 zupełnie darmowych, przygotowanych na tablety ebooków dostępnych online.

Na wspomnianych wcześniej Wolnych Lekturach, w dziale „ Literatura dla dzieci i młodzieży ”

można znaleźć przynajmniej kilkanaście e-książek, które będą dla dzieci nie tylko wspaniałą rozrywką, ale także doskonałą formą nauki. Ale mają też ograniczenia odnośnie otwierania innych formatów niż preferowanych przez daną księgarnie - w Kindle jest to format AZW, w przypadku czytnika Empiku są to PDF, FB2, TXT, ePub. W menu udostępniania możesz również skopiować plik PDF, aby wkleić go w inne miejsce, wysłać go za pomocą aplikacji Wiadomości, zachować w aplikacji Pliki lub zaimportować do innych aplikacji, które się pojawią.

W tym momencie nie pozostaje nic innego jak czytać

oceniać i pisać opinie, żeby przy kolejnym plebiscycie móc znowu oddać głosy na najkorzystniejsze książki i pokazać jakie Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk, za darmo, ebook, pobierz, pdf, autor, książka, mobi, epub, download, 2018, nowość, powieść, literatura, młodzież, dorośli, dzieci, chomikuj, torrent możliwości naprawdę czytamy w Polsce.

Opis

Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda – oświadcza bohater powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.

Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi.

Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.

Ocena 7.2 1 045 głosów

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona