Ta, która musi umrzeć

Ta, która musi umrzeć

Autor: David Lagercrantz
Twoja ocena: 8
8 1,321

Video trailer

Images

Recenzja

Podoba Wam się ta książka?

Moim zdaniem ta książka może konkurować z tytułem Babel. Nawet rzekłbym, że może konkurować z książką Cieplarnia. Niedługo potem cały świat zwariował na punkcie „Millennium”, a wydawca Larsson zrozumiał, że uderzył w złotą żyłę. Chociaż pisarz zaczął pracować nad kolejnymi częściami, nie ukończył żadnej. Jego wola z kolei nie została uznana za obowiązującą w szwedzkim prawie, więc jego dziedzictwo spoczywało w rękach jego brata i ojca, a nie jego długoletniej wspólniczki i partnerki Evie Gabrielsson. Postanowili nie korzystać z pomocy i niedokończonych książek Larssona. Zamiast tego zlecili Davidowi Lagercrantzowi pracę nad tysiącleciem.

Gdzie pobrać ebook Ta, która musi umrzeć w PDF?

Ta, która musi umrzeć to jego trzecia powieść, a także szósty tom skandynawskiej sagi. Oprócz wątpliwości etycznych małżeństwo Lagercrantza z Millennium również okazało się nieskuteczne artystycznie. Jego pierwsza książka z Lisbeth Salander i Mikaelem Blomkvistem - „What Don't Not Kill Us” - była szeroko krytykowana za to, że nie rozumiała tych postaci, dziurawy spisek, wycinanie politycznej skorupy Larssona i stosowanie pewnych wzorców gatunkowych. Kolejny zespół „Człowiek, który gonił swój cień” przyniósł jednak nadzieję na poprawę i otrzymał lepsze recenzje. Czy „ten, który musi umrzeć” wspiera ten pozytywny trend? Lagercrantz w tomie 6 Millennium kontynuuje historię rywalizacji Lisbeth z jej demoniczną siostrą Camillą i daje Blomkvistowi nową łamigłówkę do rozwiązania.

Opis

To Ostatni tom bestsellerowej serii Millennium, jednej z najpopularniejszych kryminalnych sag na świecie. W centrum Sztokholmu odkryte zostają zwłoki mężczyzny. Na początku wszystko wskazuje na to, że była to tragiczna śmierć bezdomnego. Problematyczne okazuje się jednak ustalenie jego tożsamości.

Ocena 6.7 1324 głosów

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona