Książki – tak jak ludzie

admin Wrzesień 2, 2018 Views 296

Książki tak jak ludzie, mogą być wymagający lub nie. Z racji, że wakacje jeszcze trwają warto sięgnąć po coś lekkiego, nie zmuszającego nas do głębszych refleksji czy rozmyślań. W ostatnim czasie na półkach sklepowych pod szyldem premier pojawiła się powieść dla kobiet, która zawiera sporą część męskiego świata. Świata, który nigdy dotychczas nie był popularnym tłem wydarzeń. Zmechanizowana przestrzeń Formuły 1 wzięła górę nad powieścią Revived Samanthy Towle i pochłonęła na parę dni nie jednego czytelnika.
Andi – mechanik rajdowy z zasadami – pragnie dostać wymarzoną pracę i stać się częścią zespołu kierowcy rajdowego. W życiu chodzi o to, żeby osiągać zamierzone cele. Niestety, z czasem pojawiły się pewne bariery uniemożliwiające samorealizację Andi. Ta kobieta posiada osobowość z zasadami, co stanie na drodze realizacji jej marzeń. Dla szefa zespołu do którego Pani mechanik aspiruje, takie zasady niestety nie istnieją. Co gorsza, kobieta zaczyna być postrzegana nie jako doświadczony pracownik, który może poprawić jakość usług firmy, a jako obiekt pożądania pewnego mężczyzny. Nie sposób domyślić się o kogo może chodzić. Pociągający, czarujący z wizerunkiem playboya Carrick sporo namiesza w głowie Andi. I tutaj czytelnik czeka na jeden, wyczekiwany moment – kiedy konserwatywna kobieta w końcu złamie twardo postawione zasady. Ta niepewność świetnie buduje napięcie, rozwija akcje oraz w malowniczy sposób opisuje chemię między postaciami. Prawdą jest, że nikt z nich łatwo nie ustępuje. Jak potoczą się ich losy ? Nikt nie lubi sytuacji, kiedy fabuła utworu opiera się na schemacie zakończenie jest bardzo przewidywalne. Powieść sama w sobie ma wielki potencjał – Formuła jako tło fabularne to prawdziwy sztos. Świat zawodowych kierowców i ich ekip dotychczas można było zobaczyć na ekranach telewizorów. Autorka przeniosła sportowy klimat na puste strony dodając tym samym trochę wariactwa i klasy. Zamieniła całkiem zwykłe sceny w te niezwykłe, przepełnione adrenaliną. Ze względu na jednowątkowość, książkę czyta się lekko i szybko. Fabuła skłania do czytania więcej i więcej, a przystępny język sprawia, że tempo jest szybsze. To wszystko składa się na atmosferę, która powoduje, że powieść połyka się w jeden wieczór.

Powszechnie mówi się, że książki nie ocenia się po okładce. Jednakże dzięki niej jedno już wiadomo: historia tej książki opiera się na wątku relacji międzyludzkich, relacji Pani mechanik i kierowcy. Revved autorstwa Samathy Towle ukazuje pewnego rodzaju nowatorstwo w przedstawieniu miłości i jej następstw.

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona