#sexedpl, czyli o czym warto mówić

admin Wrzesień 7, 2018 Views 288

Pod koniec października swoją premierę będzie miała książka „Sexedpl Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Autorka jednak do zapoznania się z tematyką pozycji zachęca już teraz. Kampania rusza już niebawem, a Anja Rubik z ekipą stawia sobie za cel powiedzieć pas dotychczasowemu tematowi tabu.

Fora internetowe pękają w szwach od natarczywej aktywności nastolatek. Najczęstszym tematem podejmowanym przez młode osoby w Internecie jest właśnie seks. Czym to jest spowodowane? Anja Rubik w swojej książce pragnie odpowiedzieć na to pytanie. Rodzice uważają, że ich dzieci są albo za młode na dyskusję albo już wystarczająco „stare” i same sobie poradzą. Gdzie młodzi, bez wiedzy seksualnej, bez pomocy rodziców ludzie mają uderzyć aby uzyskać zamierzone wsparcie? Co prawda, wiedzę seksualną w większym stopniu można zdobyć w szkole, ale czy jest ona wyczerpująca? Zwykle tematy miłosne i rzeczywistość stoją w sprzeczności ze szkolną katechizacją. Nauczyciele religii wpajają młodzieży, że pierwsze współżycie dopiero po ślubie, bo tak muszą, bo takie jest Boże Prawo, bo taka jest treść podręczników. Nie mogą więc analizować zachowania młodej społeczności pod względem potrzeb i edukować w sposób praktyczny. Dlatego o zagubienie i prawdziwe dramaty w sprawach seksu nie jest trudno. Młode dziewczyny w wieku 13-16 lat zostają matkami. Czy były gotowe na macierzyństwo? Co dalej dzieje się z dziećmi, które mają dzieci? Trzeba znać konsekwencje życia erotycznego, bo oprócz przyjemności, wiąże się ono z szeregiem problemów i zagrożeń.
Anja podjęła się ważnego kroku. Skorzystała z tego, że jest osobą powszechnie znaną i rozpoznawalną. Może zatem wywrzeć większy wpływ zarówno na nauczycieli, jak i dzieci i ich rodziców. Z pewnością lepiej przemówi i osiągnie zamierzony efekt niż kobiety-lekarze w białych kaftanikach. Książka #sexedpl zachęca do świadomej zgody, regularnych badań lekarskich i przede wszystkim do rozmów z dziećmi. Książka ta mówi o wszystkim, jest tak obszerna jak obszerny jest temat seksu. Poruszono w niej tematykę seksualną na podłożu fizjologii człowieka, zdrowotnym, duchowym. Czy rzeczywiście od 28 października cała Polska zacznie rozmawiać o seksie?

 

Dodaj opinie

Nick *
Wyświetlany pseudonim
Email *
Twój adres emailowy nie zostanie opublikowany
Twoja strona